KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13824403
nr 1382 4403
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Sverige, Bolivia. Signerad, 9x18 cm, yttermått inklusive ram: 23x31 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:47:39
250 kr
300 kr
350 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman